Reklama obiektowa a reklama internetowa – porównanie

Współczesny marketing, który obejmuje zarówno reklamę, jak również aspekty związane z szerszym pojęciem wsparcia sprzedaży, czyli marketingu. W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z czymś w rodzaju starcia pomiędzy marketingiem tradycyjnym, a tym internetowym, gdzie, wydawałoby się od lat ten tradycyjny przegrywa. Czy tak jest w rzeczywistości? A może obydwa gałęzie marketingu się doskonale uzupełniają? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Reklama obiektowa – reklama tradycyjna

W czasach gdy komputery, smartphony czy inne odtwarzacze obrazu i dźwięku nie były tak powszechne jak dziś, wówczas na naszych ulicach rządziła reklama obiektowa. Były to przede wszystkim:

– kasetony reklamowe,

– litery podświetlane 3D,

– litery przestrzenne.

To wszystko często tworzyło reklamę podświetlaną, która doskonale przyciągała wzrok i klientów. Dziś na ulicach również możemy spotkać podobne temu obiekty reklamowe, jednak w centrach miast, częściej spotykamy telebimy, na których widzimy interesujące nas animacje. Mimo to, obiekty podświetlane nie zniknęły. Wykorzystuje się je głównie jako logotypy służące do oznakowania siedziby firmy lub instytucji. Czasem również jako element uwidaczniający jakiś produkt, czy też sklep, jak na przykład krzyże apteczne.

Reklama internetowa

Reklama internetowa, czyli marketing internetowy, jest niczym innym jak odpowiedzią na zapotrzebowanie, które stale rośnie w tym zakresie internetu, social mediów i nowych rynków w sieci. Tym samym, reklama internetowa, nieco wypchnęła na ubocze inne formy reklamy, jak chociażby właśnie reklamę obiektową, ale również prasę czy też telewizję. Nie oznacza to wcale, że internet zabrał cały rynek marketingu. Dziś bez problemu mogą obok siebie funkcjonować globalne aspekty reklamy marketingowej, z lokalnymi reklamy obiektowej.

Oferta reklamy obiektowej znajduje się na: https://www.visionarte.pl/

Dodaj komentarz