Rosnące ceny gier – duży problem

Większość cen gier typu AAA, czyli tych o najwyższym budżecie, przekracza często 200 zł za grę. Jest to bardzo duży wydatek, z którym muszą zmierzyć się zarówno dorośli jak i młodzież, ponieważ kwota taka nie jest lekka do przełknięcia. Niestety, ale nie zanosi się na to, aby ceny gier miały się zmienić. W najbliższym czasie, można się nawet spodziewać kolejnych ich wzrostów, głównie ze względu na tak zwane wydania kolekcjonerskie.

Skąd bierze się wysoka cena gry

Gry komputerowe, konsolowe, czy też nawet mobilne, są produkowane przez jedną firmę, natomiast ich wydawcą i dystrybutorem są kolejne firmy. Garnuszek, który musi tego typu gra zapełnić, jest więc bardzo duży, tym samym, gry muszą kosztować coraz więcej. Dodatkowo, bardzo koszt gry podnosi tak zwany „hajp”. Istnieje wielu producentów, jak Ubisoft, Electronic Arts, a także kilku innych, większych, którzy niestety – ale stosują mocne sztuczki marketingowe. Sztuczki te, doprowadzają w późniejszym czasie do podniesienia ceny gry, choć tak naprawdę sama gra zdobywa bardzo słabe oceny recenzentów i specjalistów z branży.

Finansowanie gier

Wiele gier jest finansowanych z zewnątrz. Biorąc udział w finansowaniu gry, na przykład w kickstarterze, możemy liczyć nie tylko na otrzymanie gry za kwotę finansowania, ale również na specjalne zniżki na dodatki. Inaczej, sprawa ma się w przypadku gier, finansowanych bezpośrednio przez duże korporacje wydawców. Tutaj niestety, ale rządzi przede wszystkim zysk, jaki są w stanie wypracować wydawcy i dystrybutorzy gry.

W przypadku, gdy na grę wydać trzeba kilkaset złotych, młodym ludziom trudno jest znaleźć finansowanie. Oczywiście, można grę kupić na raty, można wziąć pożyczkę, jak tutaj np.: chwilowkiok.pl, można też po prostu poczekać i kupić grę z drugiej ręki, wówczas ta będzie znacznie tańsza.

Niektórzy gracze, kupują kilkanaście gier rocznie, inni kilka lub nawet jedną. W zależności od zapotrzebowania, niezbędne na tego typu zakupy, są odpowiednie fundusze.

Dodaj komentarz